המלצות לאחר ניתוח מתיחת פנים

תנוחת שכיבה: בזמן השינה יש לשמור על ראש מורם, מונח על 2 כריות לפחות.

פעולות יומיומיות: יש להמנע מכיפוף הראש בימים שלאחר הניתוח.

רחצה: מומלץ לרחוץ את אתרי הניתוח בקלות באמצעות מים פושרים. ניתן לחפוף את השיער לאחר כיממה. יש להמנע משימוש במייבש שיער עד להחלמה מלאה. יש למרוח משחה אנטיביוטית על החתכים הניתוחיים.

חבישות: יש להמנע מלהסיר עצמאית את החבישות. לרב הפלסטרים הדקים (סטרי-סטריפים) יוסרו בביקורת המרפאה בשבוע שלאחר הניתוח.
נקזים: הנזקים מוסרים כיום-יומיים לאחר הניתוח. במידה והנקזים מתמלאים או בהופעת נפיחות בפנים יש ליידע את ד"ר שטהל באופן מיידי.

איפור ותכשירי שיער: ניתן להתחיל להתאפר כשבועיים לאחר הניתוח ולצבוע את השיער כ-6 שבועות לאחר הניתוח, בכפוף לאישור ד"ר שטהל בעת ביקורת במרפאה.

פעילות גופנית: ניתן לחזור להליכה תוך שבוע-שבועיים מהניתוח. יש להמנע מפעילות אירובית וספורטיבית למשך כ- 3 שבועות מהניתוח. החזרה לפעילות בכפוף לאישור ד"ר שטהל בעת ביקורת במרפאה.

חשיפה לשמש: מומלץ לצמצם את החשיפה לשמש בחצי השנה שלאחר הניתוח, ובעת יציאה החוצה יש להשתמש בקרם הגנה בעל מקדם (SPF) של 15 לפחות.

משככי כאבים ותרופות: ניתן ליטול משככי כאבים אם מופיע הכאב. מומלץ להתחיל באקמול או אופטלגין, ורק בהעדר שיפור להשתמש בתרופות מרשם, כגון פרקוסט.
במידה ואת/ה נוטל/ת תרופות באופן קבוע, יש ליידע את ד"ר שטהל ולקבל הנחיות הן מד"ר שטהל, הן מהרופא המרדים והן מהרופא המטפל דרך קבע.

חזרה לעמוד הניתוח

צרו עימי קשר

  עוד על מתיחת פנים
  side-menu-top
  side-menu-faq
  side-menu-rec
  side-menu-gal
  side-menu-tips-before
  side-menu-tips-after
  side-menu-bot